Zapraszamy na kolejne szkolenia dla Seniorów w Moto Park Kraków!

22 kwietnia 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Szczęśliwa Siódemka”.
„Szczęśliwa siódemka” to projekt adresowany do kierowców po 60-tym roku życia. Polega na jednodniowym, bezpłatnym, teoretycznym i praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy, realizowanym na terenie ODTJ Moto Park Kraków.

Najbliższe 2 szkolenia odbędą się:

– 6 maja br. (Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego),

– 20 maja br.

O programie

Pierwsza część spotkania to krótka część teoretyczna polegająca na przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Całość prowadzona w formie dyskusji i na podstawie tzw. „case study”. Druga część to praktyka prowadzona przez ekspertów Moto Park Kraków składająca się z czterech głównych bloków tematycznych zawierających m.in. jazdę po torze, slalom ciasny, hamowanie awaryjne czy awaryjną zmianę pasa ruchu.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie jak ważne jest doszkalanie się i zdobywanie nowych kompetencji na każdym etapie życia. Pokora oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko do innych uczestników ruchu, ale też względem własnych umiejętności to z pewnością klucz dla każdego z nas, prowadzący do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkolenia realizowane są w ścisłym reżimie sanitarnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wymagania

– ukończony 60-ty rok życia,

– posiadanie prawa jazdy,

– posiadanie samochodu (szkolenia ze względów bezpieczeństwa odbywają się we własnych samochodach).

Zapisy

Na zapisy czekamy do 27 kwietnia br. Prosimy o wysłanie zgłoszenia (w tytule maila prosimy podać nazwę „Szczęśliwa Siódemka”) zawierającego imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy na adres: oc.umk@um.krakow.pl

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona – na uczestników czekają liczne atrakcje! Liczy się kolejność nadesłanych zgłoszeń.

Organizator: Bezpieczny Kraków

Współpraca: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.