Współorganizujemy Dzień Bezpieczeństwa w Gdowie

6 kwietnia 2019

Promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym – to główne założenie Dnia Bezpieczeństwa w Gdowie który odbył się 5 kwietnia, zorganizowanego dla dzieci, młodzieży oraz seniorów przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gminę Gdów oraz Radio Kraków. 

Śmierć pieszego, wypadek samochodowy, czołowe zderzenie z tirem, wypadek motocyklisty – o tych wszystkich historiach mogła usłyszeć młodzież na spotkaniu „Road Show”. Ponad 700 osób spotkało się z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, ofiarami wypadków, którzy w bardzo osobisty sposób opowiedzieli o wypadkach drogowych oraz o tym, jak ich życie zmieniło się po tragicznych wydarzeniach. Młodzież na własne oczy zobaczyła skutki brawury na drodze oraz konsekwencji jazdy po alkoholu. Wysłuchanie osobistych, prawdziwych relacji osób, które na co dzień stykają się z ofiarami wypadków, obsługują zdarzenia drogowe lub straciły w nich swoich bliskich, na pewno na dłużej utkwi w pamięci młodych osób.

Dzień Bezpieczeństwa adresowany był nie tylko do młodzieży, ale też do innych grup wiekowych. Dla najmłodszych przygotowano Miasteczko Ruchu Drogowego (dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie) natomiast seniorzy wzięli udział w konferencji pn. Bezpieczny Senior przygotowanej przez Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Imprezie towarzyszył pokaz samochodów rajdowych, specjalny program na żywo w Radiostradzie Radia Kraków promujący bezpieczne zachowania na drodze,  a śmiałkowie mogli dzięki uprzejmości Żandarmerii, skorzystać z symulatora zdarzeń drogowych.