Wojewódzki konkurs promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni”

28 września 2021

Zespół Szkół w Zabawie zaprasza grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich do wzięcia udziału w Wojewódzkim konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni”.

Tegoroczna edycja konkursu będzie dotyczyć zagrożeń, jakie wynikają z niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię.

Konkurs ten to inicjatywa ściśle związana z  pomnikiem  „Przejście” w Zabawie oraz obchodzonym rokrocznie w Zabawie Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Struktura Konkursu:

  • Grupy przedszkolne:

Wychowawców grup prosimy o nagranie krótkiego filmiku, w którym dzieci przedstawiają jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych lub ukazują zagrożenia wynikające z niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię. Hasło tegorocznego konkursu: „Zebra na jezdni się wyleguje, gdzie przejść przez jezdnię pokazuje!”
Jury szczególnie weźmie pod uwagę oryginalność podejścia do tematu oraz wartość artystyczną.

  • Klasy I – III :

Konkurs na projekt odblasku: Błyskotliwi – Odblaskowi. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie pomysłowego odblasku, który chętnie przypięliby do swojego plecaka.

  • Klasy IV – VI:

Konkurs na plakat ostrzegawczy ukazujący jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu z ciekawym hasłem (np. gra słów, rymowanka).
Konkurs na wykonanie gry planszowej w formacie A3 wraz z instrukcją dla minimum 4 uczestników. Gra ma dotyczyć bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze kierującego rowerem i pieszego.

  • Klasy VII, VIII oraz uczniowie szkół średnich:

Konkurs na spot filmowy pod hasłem: „Masz wiele do stracenia , nie ryzykuj w niewłaściwym miejscu przechodzenia”.  Zadaniem uczestników jest wyrażenie za pomocą spotów filmowych treści, które dotyczyć będą zagrożeń płynących z niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię.

Szczegółowe informacje oraz hasło tegorocznej edycji konkursu znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów  oraz na stronie Organizatora http://spzabawa.szkolna.net/ w zakładce Konkursy/ Konkurs BRD.

Osoba do kontaktu: Alicja Małocha, tel.: 14 622 60 81, e-mail: zszabawa@op.pl

Źródło: kuratorium.krakow.pl

Informacje na temat konkursu