Szczęśliwa i bogatsza o doświadczenia Siódemka

14 sierpnia 2020

13 sierpnia dzięki współpracy Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD, Moto Park Kraków, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, programowi Bezpieczny Kraków oraz Radiu Kraków zrealizowano program „Szczęśliwa Siódemka”.

„Szczęśliwa siódemka” to wyjątkowy projekt  adresowany  do kierowców po 60-tym roku życia. Polega na jednodniowym, bezpłatnym profesjonalnym praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy, realizowanym na terenie ODTJ Moto Park Kraków.

Pierwsza część prowadzona przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie  to krótka część teoretyczna polegająca na przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Całość  prowadzona w formie dyskusji i na podstawie tzw. „case study”.

Druga część to praktyka prowadzona przez ekspertów Moto Park Kraków składająca się z czterech głównych bloków tematycznych zawierających m.in. jazdę po torze, slalom ciasny, hamowanie awaryjne czy awaryjną zmianę pasa ruchu.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie jak ważne jest doszkalanie się i zdobywanie nowych kompetencji na każdym etapie życia. Przykład jaki dali w tym przypadku Seniorzy nie tylko swoim rówieśnikom, ale innym użytkownikom dróg jest nieoceniony. Pokora oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko do innych uczestników ruchu, ale też względem własnych umiejętności to z pewnością klucz  dla każdego z nas, prowadzący do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.