Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych już w najbliższą Niedzielę

9 listopada 2020
PAMIĘTAJ. WSPIERAJ. DZIAŁAJ.
Już teraz gorąco zapraszamy do przyłączenia się do obchodów on-line Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Obchody jak zwykle odbywają się w Małopolsce, w Zabawie koło Tarnowa.
Transmisja dostępna będzie 15 listopada od godziny 10:30 na profilach społecznościowych organizatorów, w tym także naszym, lub bezpośrednio pod linkiem:

Tegoroczny Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych jest wyjątkowy. Świętujemy go razem z Europejską Federacją Ofiar Drogowych FEVR. Wspólnie przygotowaliśmy wystawę pokazującą 15 lat europejskich działań na rzecz ofiar wypadków drogowych – to właśnie  26 października 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada Dniem Pamięci Ofiar.  Dlatego  obchody w Zabawie będą w tym roku  centralnymi europejskimi obchodami tego dnia pokazując nie tylko działania lokalne, ale także państwowe oraz europejskie.  W poniższym zaproszeniu znajduje się harmonogram  wydarzenia.

Bardzo prosimy o przyłączenie się do nas do transmisji. W tym trudnym czasie nie możemy zapomnieć o tych, którzy odeszli na drogach i jest to czas, kiedy chcemy oddać im cześć. Pamiętajmy też o tych, którzy zostali i wspierajmy ich na co dzień, przyczyniając się także poprzez nasze zachowania do poprawy bezpieczeństwa na drogach i walki o coraz lepszą pomoc powypadkową.

Pamiętaj. Wspieraj. Działaj.

www.prawodrogowe.pl/informacje/statystyka/pamietaj-wspieraj-dzialaj-czyli-swiatowy-dzien-pamieci-ofiar-wyp