Służby ratunkowe z Brzeska, Małopolska Rada BRD i Klementynka  razem dla bezpieczeństwa 

10 maja 2024
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zaprosił służby ratunkowe oraz dzieci i seniorów do wspólnego świętowania 20-lecia Polski w UE podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W przedsięwzięcie włączyli się również brzescy policjanci promując bezpieczne zachowania na drodze.
10 maja br. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej zorganizowała dla uczniów i przedszkolaków z miejscowości Mokrzyska oraz seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej wiele atrakcji. W przedsięwzięcie oprócz personelu medycznego włączyli się strażacy i policjanci z Brzeska. Dzieci wzięły udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez personel medyczny szpitala. Na fantomach mogli przećwiczyć treści przekazane przez ratowników medycznych.
 W wydarzeniu uczestniczył m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku nadkom. Andrzej Górka oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Nosal, który przeprowadził pogadankę dla uczniów i przedszkolaków o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał najmłodszym o zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, omówił obowiązkowe wyposażenie rowerów. Na koniec funkcjonariusz zaprezentował sygnały podawane przez policjanta podczas ręcznej regulacji ruchem. Policjant przypomniał o obowiązku posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów elementy odblaskowe i materiały profilaktyczne przekazane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Policjanci przeprowadzili również prelekcję dla seniorów opowiadając o metodach działania oszustów. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby ustrzec się przed utratą często całego dorobku życia. Przez całe spotkanie dzieciom towarzyszyła „Sówka Klementynka” 🦉– maskotka Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz policyjna maskotka Inspektor Gryf, które cieszyły się dużą sympatią wśród wszystkich uczestników.
#razemdlabezpieczenstwa
Źródło: Policja Brzesko