Rusza XI edycja Odblaskowej Szkoły – największego konkursu brd dla szkół podstawowych!

19 sierpnia 2021

Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, związanej z sytuacja epidemiczną kraju, w 2021 roku wracamy do realizacji tego ważnego z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach programu profilaktycznego. Zachęcamy wszystkie małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Warto podkreślić, że w latach wcześniejszych konkurs ”Odblaskowa Szkoła”, cieszył się dużą popularnością. Od 2010 roku zrealizowanych zostało już dziesięć jego edycji i w sumie wzięło w nim udział około 3300 szkół podstawowych. Ponad 600 tys. uczniów zostało wyposażonych w elementy i kamizelki odblaskowe.  W sumie ukazało się ponad 30 tys. publikacji w mediach lokalnych, ogólnowojewódzkich i ogólnopolskich promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. Przeprowadzono około 4 tys. konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Przeprowadzenie tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, planowane jest na początku nowego roku szkolnego (we wrześniu i październiku). Idea i założenia tej akcji będzie podobna jak w latach ubiegłych, jednakże z uwagi na sytuacje epidemiczną kraju chcemy, aby realizowane działania skupiły się w szkole.

Szczegóły dotyczące tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” zamieszczone zostały w regulaminie: REGULAMIN XI EDYCJI MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU  „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Szczegóły na www.malopolska.policja.gov.pl

REGULAMIN_XI_EDYCJI_-_ODBLASKOWA_SZKOLA_AKTUALNY (1)