Radio Kraków z nagrodą w kategorii Media Roku – Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

28 listopada 2022

25 listopada w Warszawie  odbyła się 12. gala rozdania nagród w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Partnerstwo  dla Bezpieczeństwa wyróżnia w ten sposób  osoby, firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i media, które swoim ponadprzeciętnym  i konsekwentnym zaangażowaniem przyczyniają się do tego, aby na polskich drogach było coraz bezpieczniej. Ideą konkursu jest promowanie oraz uhonorowanie osób i inicjatyw, które realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   Wyłoniono 15 nominowanych w 5 kategoriach: osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna. W kategorii Media roku nominowani byli: Moto.pl, UWAGA TVN, Radio Kraków. Zwycięzcą w tej kategorii zostało Radio Kraków. Nagrodę w imieniu Radia odebrał Prezes Radia Kraków, Mariusz Bartkowicz.

Radio Kraków  od 30 lat w serwisach  dla kierowców przekazuje informacje o sytuacji  na drogach, o korkach i warunkach drogowych. Jednocześnie prowadzi szereg działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Radiostrada  to magazyn motoryzacyjny, w którym największy nacisk redakcja od lat  kładzie na bezpieczeństwo na drogach. Eksperci wyjaśniają przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznego poruszania się na drogach. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawia się prawie w każdym programie Radiostrady (od poniedziałku do piątku), a każdy piątek Radiostrady to poszerzone, dwugodzinne wywiady i rozmowy eksperckie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące wszystkich obszarów i filarów systemu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Radiostrada prowadzi też  szkolenia dla kierowców i akcje bezpłatnego badania spalin.  Współprowadzi też wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą BRD małopolskie debaty BRD w regionach. W zespole „Radiostrady” pracują: Marcin Koczyba – szef redakcji, Marcin Małysz -dziennikarz i kolekcjoner małych fiatów, Fryderyk Zyska – dziennikarz, projektant samochodów.

O Partnerstwie

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (Partnerstwo) działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Od momentu powstania w 2000 roku do 2006 roku było afiliowane przy Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu. W maju 2007 zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie i od tej pory jest niezależną instytucją skupiającą przedstawicieli trzech sektorów życia publicznego: biznesu, rządu i organizacji pozarządowych.

Członkowie Partnerstwa chcą wspólnie pracować i przyczyniać się do zmniejszania liczby zabitych i rannych na polskich drogach. Partnerstwo jest członkiem Global Road Safety Partnership (GRSP) w Genewie, tj. międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.