Powrót do szkół z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie

2 września 2021
Tegoroczna akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie  i Policji „Zwolnij przed szkołą” w tym roku odbyła  się w tradycyjnej formie. O jej przebiegu informowano podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział przedstawiciele wszystkich powiatowych komend policji z regionu.

1 września Policjanci i pracownicy MORD w Tarnowie zwracali uwagę kierowców na dzieci i młodzież, które wracają do nauki stacjonarnej. Przypominali o tym, że przed placówkami edukacyjnymi należy zachować szczególną ostrożność.

 

 W okolicach szkół i przedszkoli są ustawione specjalne znaki drogowe, tzw. „Agatki” – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Od lat są symbolem naszej akcji.

Apelowali do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by traktowali je z należytą uwagą. Od tego zależy czy nadchodzący rok szkolny będzie bezpieczny dla przedszkolaków i uczniów.

Dla kierowców przygotowano tradycyjne ulotki z deklaracją: zwalniam przed szkołą, a dla najmłodszych – elementy odblaskowe. Zostały im przekazane dzięki uprzejmości funkcjonariuszy Wydziałów Ruchu Drogowego Komend Policji z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej.

Dyrektor Paweł Gurgul podziękował policjantom oraz strażnikom miejskim i gminnym oraz wszystkim osobom, które włączają się w działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Apelował do rodziców i nauczycieli, by przypominali dzieciom o właściwym zachowaniu na przejściach i w okolicach jezdni.

źródło: mord.tarnow.pl