Nasza Rada Partnerem Głównym Kraków Safety Show

21 września 2019

Kraków Safety Show, czyli o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym przez cały dzień! Mieliśmy okazję jako Rada współorganizować i uczestniczyć czynnie w największym tego typu wydarzeniu w Krakowie. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu członkowie naszej Rady aktywnie zaangażowali się w działania edukacyjne: Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadziło nasz wspólny projekt Road Show, Policja współtworzyła całość wydarzenia, a Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Ochotnicza Straż Pożarna z Białego Kościoła, Inspekcja Transportu Samochodowego przeprowadzili spotkania i praktyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Całość dopełniły szkolenia dla rowerzystów w miasteczku ruchu drogowego zorganizowane przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie.

Przepiękny odblaskowy marsz przez ścisłe centrum Krakowa (ok. 900 dzieci), konferencja prasowa z udziałem władz miasta, program Road Show dla młodzieży (uczestniczyło w nim ok. 500 młodzieży z liceów) oraz ogromny piknik bezpieczeństwa z udziałem ponad 30 instytucji z Krakowa i Małopolski. Programy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To musiało się udać!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w ten wyjątkowy projekt zrealizowany na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Krakowa, w którym uczestniczyli:Komenda Miejska Policji w Krakowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska Miasta Krakowa, Moto Park Kraków, 6 Brygada Powietrznodesantowa, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biały Kościół, Inspekcja Transportu Drogowego z Krakowa, Straż Graniczna, MPK, MPO, Krakowski Ogród Zoologiczny, Grupa 126Hooligans, Wawel,  Beskidzkie, Wodociągi Miasta Krakowa, Event Malopolska, Gamescape / Escapecity.pl

Szczególne podziękowania dla Radia Kraków za objęcie imprezy Patronatem medialnym i wspieranie nas wszędzie tam, gdzie mówi się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym mieszkańców Krakowa i Małopolski!