Marek Dworak został powołany na stanowisko Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ruchu Rowerowego

9 grudnia 2021

Jak podało Radio Kraków, Marek Dworak został powołany na stanowisko Pełnomocnika Ministra Infrastruktury ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ruchu Rowerowego. Będzie zajmował się reformą przepisów ruchu drogowego i systemu szkolenia kierowców.

 

Marek Dworak to wieloletni, były Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Od wielu lat jest Sekretarzem Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jednej z najbardziej aktywnych i zaangażowanych społecznie, szczególnie w ostatnich 3 latach,  takich organizacji w Polsce. Rada  łączy wielu pasjonatów, instytucje państwowe  i organizacje pozarządowe pokazując jak wiele przy dobrej współpracy można osiągnąć dla poprawy bezpieczeństwa.

Marek Dworak od lat znany jest opinii publicznej także dzięki programowi Jedź Bezpiecznie jako propagator bezpiecznej jazdy po drogach i jako ekspert tłumaczący zawiłości prawne w tej sferze. Magazyn który prowadzi Marek Dworak emitowany jest od 2003 roku przez TVP3 Kraków i liczy już sobie blisko 870 odcinków.

Od wielu lat współpracuje także z Radiem Kraków, Radiostradą, gdzie w audycji  „Zapnij pasy” regularnie uczy słuchaczy rozsądnej jazdy krytykując złe zachowania różnych uczestników ruchu drogowego oraz promując i uwypuklając  jednocześnie  dobre i  godne do naśladowania wzorce.

Był i nadal jest inicjatorem prac legislacyjnych w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jazda na suwak, określenie minimalnego odstępu od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu to niektóre z przepisów, które inspirował. Czynnie uczestniczy w  regionalnych i ogólnopolskich debatach na rzecz poprawy bezpieczeństwa.