Małopolski konkurs na animację „Patrzeć i być widocznym” rozstrzygnięty!

16 grudnia 2021

Małopolski Konkurs na Animację „Patrzeć i być widocznym” dobiegł końca. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przesłane zostały 32 animacje z zakresu bezpieczeństwa na drodze (31 – szkoły podstawowe, 1 – szkoła ponadpodstawowa).

Przyznane miejsca w kategorii szkół podstawowych:

 • I miejsce – Ziemowit Duch kl. VI
  Szkoła Podstawowa im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach
 • II miejsca – Szymon Nowak kl. VIII
  Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy
 • III miejsce – przyznano dwa miejsca ex aequo:
  Oliwier Jaworecki kl. VIII
  Szkoła Podstawowa nr 5 w TarnowieCyprian Jaworecki kl. VIII
  Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowie

Przyznane wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych:

 • Piotr Gąsienica kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 27 w Krakowie
 • Igor Ruman kl. II Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie
 • Julian Burek kl. III Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Radgoszczy

W kategorii szkół ponadpodstawowych – przesłano 1 animację:

 • Dominika Deć Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej

Tematem konkursu było bezpieczeństwo na drodze, co zostało zawarte w jego temacie „Patrzeć i być widocznym”. Akcja celowo została zorganizowana w okresie jesienno – zimowym, niebezpiecznym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie dla pieszych. Wykonane przez uczniów animacje, zawierają bardzo ważne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. W przesłanych materiałach pokazane jest niebezpieczeństwo przechodzenia przez jezdnię patrząc w telefon komórkowy – pod kątem wprowadzonych 1 czerwca br. przepisach w tym zakresie. Wielu uczniów wskazało jak ważna jest widoczność pieszego na drodze, a tym samym przypomnieli o obowiązku posiadania elementów odblaskowych poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, o ich wręczeniu poinformujemy osobiście. Ponadto każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy dyplom, który zostanie przesłany za pośrednictwem poczty.

W imieniu wszystkich organizatorów, bardzo dziękujemy za ciekawe materiały animacyjne propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

więcej informacji:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/wydarzenia/17792,Malopolski-Konkurs-na-Animacje-Patrzec-i-byc-widocznym-rozstrzygniety.html