Kontynuacja współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie na rzecz poprawy BRD

20 sierpnia 2023
27 marca odbyły się kolejne warsztaty BRD w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie organizowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Małopolską Policją. To kontynuacja współpracy z poprzedniego roku, kiedy młodzi ludzie przygotowali propozycje kampanii brd (metodą rówieśniczą). Jedna z nich została wdrożona – to kampania dotycząca mikromobilności, zwłaszcza elektrycznych hulajnóg.
W tym roku Rada kontynuuje współpracę z ASP, a tematem  jest relacja pieszy-kierowca, kierowca-pieszy. 27 marca to pierwszy etap projektu – przekazanie wiedzy, przepisów, zasad brd, ale także kontekstu społecznego. W połowie czerwca odbyło się kolejne spotkanie ze studentami, którzy zaprezentowali swoje propozycje. Po okresie wakacyjnym ma ruszyć ostateczny etap – wdrożenie wybranych projektów w życie.
Studentom zależało,  aby każdy  projekt był jasny i czytelny i zrozumiały dla wszystkich uczestników ruchu drogowego ale także wzbudzał zainteresowanie tematem brd podkreślając wagę i znaczenie stosowania się do przepisów ruchu drogowego.