Konkurs BRD – sowa czeka na Twoją pomoc! Startujemy w poniedziałek 16 sierpnia!

15 sierpnia 2021

Już w poniedziałek, 16 sierpnia 2021r. rusza konkurs na nazwę dla nowego symbolu brd w Małopolsce – małej sowy.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, oryginalnego imienia dla maskotki (sowy), która w założeniu jest maskotką promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz będzie nawiązywała w sposób pozytywny do regionu Małopolski. Maskotka ma za zadanie popularyzować bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Z inicjatywy wicemarszałka Małopolski a zarazem Przewodniczącego Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego p. Łukasza Smółki w 2020 roku odbyły się  warsztaty plastyczne  które zapoczątkowały proces tworzenia symbolu bezpieczeństwa ruchu drogowego Małopolski. Wspólnie z małymi pacjentami z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Radziszowie  stworzono wyjątkowe, plastelinowe wizje bezpieczeństwa na drodze. Wśród nich powstał także projekt sowy – nowy symbol bezpieczeństwa na drodze w Małopolsce.

To właśnie dzieci z Małopolski wypracowały pomysł dla siebie samych i rówieśników z naszego regionu. Teraz nadszedł czas, aby  Małopolanie nadali także imię maskotce, którą stworzyli – przyznaje wicemarszałek Małopolski, Łukasz Smółka. 

Konkurs ma charakter otwarty. Nie przewiduje się wyodrębniania kategorii w oparciu
o wiek uczestnika konkursu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie polegające na  przesłaniu propozycji imienia do Małopolskiej Rady poprzez oficjalny profil facebookowy Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: https://www.facebook.com/MWRBRD, pod postem konkursowym. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Szczegółowe informacje na temat warunków udziału w konkursie zawiera Regulamin Konkursu udostępniony na stronie internetowej Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego www.brd.malopolska.pl.

Konkurs rozpoczyna się 16 sierpnia 2021 roku, od chwili zamieszczenia posta konkursowego na oficjalnej stronie facebook Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a kończy się  27 sierpnia 2021 r o godzinie 23:59.

Czekamy na Państwa propozycje!

 

 

Regulamin:

KONKURS – nazwa