Kolejne Road Show – przeszkoliliśmy już wspólnie 17.000 młodych ludzi!

17 grudnia 2019

12 grudnia  w Krakowie odbył się kolejny już , ostatni w tym roku, projekt Road Show. Jednocześnie mija 7 lat od kiedy  Małopolska Wojewódzka Rada BRD wspiera ten program .  7 lat ogromnych przeżyć, emocji, wzruszeń.  Road Show to nadal jedyny w Polsce program oparty na metodzie rówieśniczej, który trafia do młodych ludzi, początkujących kierowców.  Poprzez 35 edycji, wspólnie z Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (CIBRD), stowarzyszeniem które także jest naszym członkiem,  dotarliśmy do 17.000 młodych ludzi z wszystkich stron Polski.

Ten program nie istniałby gdyby nie Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, ofiary wypadków oraz ich rodziny. Pokazujemy czym jest wypadek, jak do niego dochodzi, jakie są konsekwencje i jak wygląda życie po wypadku. A to dopiero początek. Nie sposób wyliczyć dziesiątki Policjantów, Strażaków, Ratowników, ofiar, Rodzin zaangażowanych w ten projekt.

Wspólnie z Centrum Inicjatyw BRD konsekwentnie podnosimy świadomość ryzyka, zwiększamy świadomość konsekwencji oraz uczymy młodych ludzi przewidywania zagrożeń. Projekt na stałe wpisał się w nasze szerokie działania prewencyjne nie tylko w naszym regionie, ale działając także na rzecz poprawy brd w całym kraju.