Katarzyna Dobrzańska-Junco z Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Zarządzie Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków FEVR

5 lipca 2021

W wyniku wielu nieustannych  działań na rzecz ofiar wypadków drogowych  i rodzin ofiar wypadków, stowarzyszenie Przejście z Zabawy k/ Tarnowa, członek naszej Rady, zostało docenione poprzez inne kraje i organizacje. Od 3 lat Przejście jest członkiem Europejskiej Federacji  Ofiar Wypadków FEVR, reprezentując ofiary  jako jedyne stowarzyszenie z naszego kraju. Katarzyna Dobrzańska-Junco, członek zarządu Przejścia  została właśnie wybrana do Zarządu Europejskiej Federacji FEVR gdzie odpowiedzialna jest za obszar prewencji oraz budowanie systemu opieki powypadkowej. Jednocześnie Federacja obchodzi dzisiaj 30-lecie istnienia. Gratulujemy nowemu Zarządowi i życzymy wielu sił i dalszych ciągłych działań w ramach Wizji Zero oraz w walce o prawa ofiar i rodzin, walce o prawo do profesjonalnej pomocy psychologicznej i leczenia traumy powypadkowej. Mamy nadzieję, że takie Centrum Leczenia Traumy powstanie już niebawem w Zabawie k./ Tarnowa, do czego od lat przygotowuje się Przejście. To tam co roku zjeżdżają się rodziny ofiar z całej Polski aby uczcić pamięć swoich najbliższych w ramach oficjalnych obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, których Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest partnerem, a współorganizatorem Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego oraz Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Stowarzyszenie Przejście, wraz z ks. Zbigniewem Szostakiem na czele oprócz trzeciej Niedzieli listopada, organizuje warsztaty psychologiczne w ciągu całego roku robiąc wszystko co możliwe, aby ofiary i rodziny nie pozostały same, bez profesjonalnej opieki.

Katarzyna Dobrzańska-Junco jest członkiem Prezydium Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD, prezesem Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, członkiem Zarządu Przejścia, członkiem Zarządu  Europejskiej Federacji FEVR oraz pełnomocnikiem ds projektów BRD  Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie.

 

FEVR Board