„Jestem mały, wiem więcej” – finał IX edycji programu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego w Krakowie

9 grudnia 2019

O tym jak kształtować młodych ludzi i jak rozbudzić w nich pasję do pomagania innym z pewnością wiedzą druhowie z programu „Jestem mały, wiem więcej” ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego w Krakowie. Właśnie dobiegają ku końcowi programy i uroczyste podsumowania w szkołach w Małopolsce. Małopolska Wojewódzka Rada BRD, jak co roku, ma zaszczyt wspierać ten wyjątkowy projekt.

Projekt „Jestem Mały Wiem Więcej” realizowany jest w szkołach podstawowych woj. małopolskiego. Każdego roku w programie udział bierze ponad 200 dzieci z klas I-III. Projekt przygotowali strażacy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego.
Szkolenia obejmują zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Kursy w formie wolontariatu prowadzą druhowie z miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zajęciach podejmowane są tematy związane z informowaniem o zagrożeniach, udzielaniem pierwszej pomocy, zagrożeniami cywilizacyjnymi, postawą obywatelską, postępowaniem w czasie burzy i powodzi oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
fot. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie.