Europejski Tydzień Mobilności 2022: Lepsze połączenia!

16 września 2022
 EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI 2022 #BetterConnections w Małopolska to działania w zakresie promowania zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tego tygodnia przeprowadzamy jutro warsztaty BRD dla młodzieży oraz wspólnie z Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie i Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Straż Miejska Miasta Krakowa Małopolska Policja oraz wszystkimi członkami Rady promujemy m.in. ekologiczne środki podróżowania, jazdę na rowerze, hulajnogach, zawsze kierując się przede wszystkim partnerstwem na drodze i zasadami bezpieczeństwa!
Tydzień mobilności organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.
Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.