Dzień Świętego Krzysztofa – Dzień Bezpiecznego Kierowcy na terenie powiatu dąbrowskiego

26 lipca 2022

25 lipca w ramach Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Kierowcy, który obchodzony jest w dniu Świętego Krzysztofa – patrona kierowców, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadziła akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg pn. „Chroń życie na dąbrowskich drogach”.

Z okazji tego święta policjanci nie karali kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczną jazdę. Natomiast z rąk Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarosty Krzysztofa Bryka oraz zaproszonych gości:
– Egzaminatora Nadzorującego MORD w Tarnowie Roberta Dorosza,
– Radnego Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kupca,
– Wójta Gminy Mędrzechów Krzysztofa Korca,
– Z-cy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztofa Romańskiego otrzymali materiały i gadżety promujące bezpieczną jazdę.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy  był doskonałą okazją, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im szczególną uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. Dlatego też apelowano do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę, a także o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach.To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.