Aktywnie na rzecz bezpieczeństwa: nowa Powiatowa Rada BRD w Dąbrowie Tarnowskiej i Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

29 lipca 2021

25 lipca br. w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbył się Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego głównym celem była promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym i turystyki rowerowej, ale także bezpieczeństwa nad wodą. Jak podkreślili organizatorzy wybrana data nie była przypadkowa – bowiem 25 lipca obchodzony jest dzień patrona kierowców św. Krzysztofa. Na  przybyłych osób czekało mnóstwo atrakcji oraz konkursów z nagrodami (m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu policyjnego i strażackiego oraz działań ratowniczych, pokaz tresury psa policyjnego, strefa ośmiu zakręconych rowerów, namiot z alkogoglami, refleksomierz itp.) Przez cały czas imprezy odbywały się też liczne konkursy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i bezpiecznym zachowaniem nad wodą, które prowadzili m.in. funkcjonariusze dąbrowskiej Policji. Każdy z uczestników konkursu otrzymywał nagrodę wraz z losem, który uprawniał do wzięcia udziału w losowaniu nagrody głównej – roweru.

W ramach Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa odbył się również III Zlot Pojazdów Zabytkowych, w którym mogły wziąć udział samochody, motocykle i pojazdy specjalne.

Starosta wyraził również nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych na terenie powiatu.

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa odbył się pod patronatem honorowym powołanej w tym roku Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej, która ma na celu propagowanie poprawnych zachowań w ruchu drogowym.