Akademia Dobrych Kierowców za nami!

5 marca 2021

Dziś ruszyła kolejna edycja współorganizowanego przez naszą Radę programu „Akademia Dobrych Kierowców”.
„Akademia Dobrych Kierowców ” to wyjątkowy projekt adresowany do młodych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy nie dłużej niż 2 lata. Polega na jednodniowym, bezpłatnym profesjonalnym praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy, realizowanym na terenie ODTJ Moto Park Kraków.
Młodzi kierowcy rozpoczęli dzień wprowadzeniem do teorii. Marek Dworak, sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nawiązał do nowych przepisów które będą obowiązywały od 1 czerwca br. Po krótkiej przerwie nastąpiła już część praktyczna gdzie młodzi kierowcy musieli zmierzyć się z jazdą po torze, przy wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych. Awaryjne hamowanie, awaryjna zmiana pasa ruchu, slalom to tylko niektóre z ćwiczeń które przeszli kierowcy. Przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymywali kierowców także do kontroli – chodzi o naukę jak powinno się zachowywać w przypadku zatrzymania. Całość dopełniły ćwiczenia praktyczne prowadzone przez OSP Biały Kościół – gaszenie płonącego samochodu oraz wskazówki jak uruchomić gaśnicę, jak ugasić płonący samochód i co jest najważniejsze w niesieniu pomocy. Na koniec szkolenia wręczono dyplomy wszystkim nowym ambasadorom bezpieczeństwa. W Moto Parku nie zabrakło również Radia Kraków pojawiającego się wszędzie tam, gdzie chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drodze.
Akademia Dobrych Kierowców to kolejny projekt prewencyjny Rady który ma poprawiać bezpieczeństwo w Małopolsce. Przewodniczący Rady, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego p. Łukasz Smółka podkreśla jak ważne są te oraz inne działania członków Rady, dzięki którym należy spełnić wyznaczony cel: zero ofiar śmiertelnych w Małopolsce do 2050 roku.