Wizyta członków Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych FEVR w Polsce

27 września 2022

Tegoroczne Walne Posiedzenie członków Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych FEVR na zaproszenie stowarzyszenia Przejście oraz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyło się  w Krakowie w dniach 23-25 września 2022r.

 

W piątek 23 września w godzinach popołudniowych (ok. godz. 16:00) członkowie Federacji przyjechali do Zabawy koło Tarnowa, aby pod pomnikiem Przejście uczcić symbolicznie pamięć o ofiarach. Kolejne 2 dni to posiedzenie członków w Krakowie i obrady na temat strategii, działań i współpracy z organizacjami w Europie i na świecie a także planowanie kolejnych obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

FEVR to Federacja która od ponad 30-tu lat zrzesza z każdego europejskiego kraju organizacje działające na rzecz ofiarom wypadków drogowych zajmując się m.in. pomocą powypadkową, prewencją, sprawiedliwością dla ofiar oraz pomocą psychologiczną. Przedstawiciel polskiej organizacji Przejście jest członkiem Zarządu FEVRu. Do Polski w tym roku przyjechali przedstawiciele m.in. z Hiszpanii. Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Irlandii, Portugalii, Grecji.