Akademia Dobrych Kierowców czyli kolejni Ambasadorzy BRD są z nami!

11 marca 2022

11 marca  ruszyła kolejna edycja organizowanego  od trzech lat przez naszą Radę programu „Akademia Dobrych Kierowców”.

„Akademia Dobrych Kierowców ” to wyjątkowy projekt adresowany do młodych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy nie dłużej niż 2 lata. Polega na jednodniowym, bezpłatnym profesjonalnym praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy, realizowanym na terenie ODTJ Moto Park Kraków.

Młodzi kierowcy rozpoczęli dzień wprowadzeniem do teorii. Przedstawiciel Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie  nawiązał do nowych przepisów ruchu drogowego oraz regulacji które obowiązują od zeszłego roku.  Po omówieniu najważniejszych zmian nastąpiła już część praktyczna gdzie kursanci musieli zmierzyć się z jazdą po torze.

Awaryjne hamowanie, awaryjna zmiana pasa ruchu, slalom to tylko niektóre z ćwiczeń które przeszli kierowcy. Przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymywali ich  także do kontroli – chodzi o naukę jak powinno się zachowywać w przypadku zatrzymania. Całość dopełniły ćwiczenia praktyczne prowadzone przez OSP Biały Kościół – gaszenie płonącego samochodu oraz wskazówki jak uruchomić gaśnicę, jak ugasić płonący samochód i co jest najważniejsze w niesieniu pomocy.

Na koniec szkolenia wręczono dyplomy wszystkim nowym Ambasadorom Bezpieczeństwa. W Moto Parku nie zabrakło również Radia Kraków pojawiającego się wszędzie tam, gdzie chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Akademia Dobrych Kierowców to kolejny projekt prewencyjny Rady który ma poprawiać bezpieczeństwo w Małopolsce. Przewodniczący Rady, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego p. Łukasz Smółka podkreśla jak ważne są te oraz inne działania członków Rady, dzięki którym należy spełnić wyznaczony cel: zero ofiar śmiertelnych w Małopolsce do 2050 roku.

 

Akademia Dobrych Kierowców