21 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Podczas spotkania omówiono:
🔹 Stan bezpieczeństwa na drogach w Małopolsce w 2026 roku – prezentację Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,
🔹 „Zderzenie z naturą – zwierzęta w ruchu drogowym” – wystąpienie dr. hab. inż. Marka Wajdzika, prof. URK oraz p. Tomasza Karbowniczka z Zarządu Okręgowego PZŁ Kraków,
🔹Wdrażane nowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach WRBRD na lata 2026-2028.
Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, omówienia aktualnych wyzwań oraz wypracowania kolejnych inicjatyw służących poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w Małopolsce.